Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 59 in /home/hexoagen/public_html/simfelezi/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
فروشندگان انواع سیم مفتول شاخه‌ای - دی

فروشندگان انواع سیم مفتول شاخه‌ای

فروشندگان انواع سیم مفتول شاخه‌ای با تمام توان و تلاش خود سعی می نمایند با کیفیت ترین محصول را در اختیار مشتریان بگذارند تا بتوانند رضایت بیش از ۹۰ درصد مشتریان را به خوبی جذب نمایند. سیم مفتول از بیلت های فولادی ساخته شده است که حالت نیمه پایانی دارد و مقاومت آن بسیار بالا می باشد و قابلیت انعطاف پذیری دارد و با نام های مختلفی مانند سیم خشک و سیم نصب ثابت شناخته می شود. این سیم تک رشته‌ای فلز هادی آن جنس مس می باشد.

 

فروشندگان انواع سیم مفتول شاخه ای

آشنایی با سیم مفتول روکش دار

سیم مفتول روکش دار، یک محصول فولادی است که از فولاد کم کربن تولید شده و با استفاده از فرآیند های کشش و نورد گرم تولید می گردد و بین ۰٫۴ تا ۴ میلی متر سطح مقطع آن می باشد. سیم مفتول روکش دار تنوع بالایی دارد که می توان به سیم مفتول روکش دار مسی و … اشاره نمود. همچنین مزیت های فراوانی دارد که می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 

 • در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد که این باعث شده در محیط های بیرونی از آن استفاده فراوانی شود؛ زیرا در برابر تغییرات آب و هوا مقاومت بالایی دارد. همچنین در برابر آسیب و پارگی مقاومت آن بالا است.
 • قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد؛ به همین دلیل برای کار های مختلفی از آن استفاده می شود. مقاومت بالایی در برابر فشار های حاصله و ضربه دارد در برابر آتش مقاومت آن بالا می باشد.
 • قیمت ارزانی دارد. دمای بسیار بالایی را در حالت ذوب می تواند تحمل کند.
 • قابلیت چکش خوری بالایی دارد؛ به همین دلیل استفاده از آن باعث کاهش هزینه های تولید می شود.آشنایی با سیم مفتول روکش دار

مشخصات مهم سیم مفتول سیاه

مشخصات مهم سیم مفتول سیاه شامل گزینه های زیر می شوند:

 • به راحتی خم و تابیده می شود.
 • پلاستیسیته بالایی دارد؛ به علت این که از فولاد کم کربن ساخته شده است.
 • شکل پذیری خوبی دارد.

 

سیم مفتول سیاه یا همان مفتول آرماتوری، تحت دمای بالاتر از ۹۰۰ درجه سانتی گراد طی فرآیند کشش و حرارت تولید می شود و با این که مقاومت بالایی دارد، بسیار منعطف و نرم می باشد. از این رو به دو صورت نرم و سخت تولید می شود. در واقع اگر میزان کربن به کار رفته در تولید سیم مفتول کم باشد، سیم مفتول نرم می شود. سیم مفتول سخت سیاه، سیم مفتولی است که کربن به کار رفته در آن زیاد باشد.

 

سیم مفتول سیاه می تواند بدون آسیب دیدگی اجسام به وزن بالا را تحمل نماید و سیم مفتول روکش دار سیاه، در برابر زنگ زدگی مقامت بیشتری دارد. شما می توانید به صورت لکه های قرمز و نارنجی زنگ زدگی را روی سیم مفتول سیاه بدون روکش مشاهده کنید؛ زیرا عدم وجود روکش در سیم مفتول سیاه باعث شده بیشتر دچار زنگ زدگی شود.

 

علاوه بر سیم مفتول سیاه، سیم مفتول در انواع مختلف دیگری هم وجود دارد که ما برای آشنایی شما به برخی از آن ها به طور خلاصه وار اشاره‌ایی کوتاه و گذرا نموده‌ایم:

 

 • سیم مفتول فابریک: به وسیله میلگرد ۶٫۵ طی فرآیند کشش و نازک شده است.
 • سیم مفتول غیر فابریک: از تسمه های فلزی تهیه می شود.
 • سیم مفتول گالوانیزه سرد: برای تولید این نمونه سیم مفتول، سیم مفتول سیاه را تحت جریان الکتریکی قرار می دهند تا آن را اکسید زدایی و تمیز کاری کنند. سپس لایه‌ای به نام لایه گالوانیزه سرد طی فرآیند الکترولیز روی آن قرار می دهند که این باعث می شود مقاومت سیم مفتول در برابر رطوبت، زنگ زدگی، خوردگی و شکستگی افزایش یابد. علاوه بر این موجب می گردد انعطاف پذیری آن هم بالا برود.
 • سیم مفتول گالوانیزه گرم: برای تولید این نمونه سیم مفتول، مفتول سیاه را با روش گالوانیزاسیون داغ حرارت می دهند و سپس آن را روکش می نمایند. حرارت دادن مفتول سیاه باعث می شود میزان کربن آن به حداقل برسد و انعطاف پذیر و نرم شود از ویژگی های مفتول گالوانیزه گرم می توان به مقاومت آن در برابر ساییدگی، زنگ زدگی و رطوبت اشاره کرد. علاوه بر این با شرایط جغرافیایی سازگاری دارد.
 • سیم مفتول سفید: محبوب ترین سیم مفتول در صنایع مفتولی می باشد و روکشی که روی این مفتول قرار می گیرد از جنس فلز روی است. مفتول سیاهی که هسته اصلی کابل را تشکیل می دهد، میزان نرمی و سختی این نوع مفتول را تعیین می کند و در ساخت توری مرغی، توری حصاری، توری جوشی، توری پرسی، توری مش، سیم خار دار، قفس حیوانات، غربال گری، خطوط انتقال قدرت و … استفاده می شود.
 • سیم مفتول استیل: در صنایع پیشرفته دنیا نقش مهمی ایفا می کند و دارای عناصر Cr و Ni می باشد و از انواع این نمونه سیم مفتول می توان به EPQ و CHQ اشاره کرد. از کاربرد های آن می توان به تولید انواع توریهای حصیری، سیم خاردار، صنعت آرماتور بندی ساختمان، قالب بندی، ساخت قفس پرندگان و … را اشاره نمود.

 

مشخصات مهم سیم مفتول سیاه

با کیفیت‌ترین انواع سیم مفتول نسوز کدام می باشند؟

با کیفیت ترین انواع سیم مفتول نسوز دارای مشخصات زیر می باشند:

 • در برابر حرارت های بالا از جمله ۲۰۰ درجه سانتی گراد مقاومت بالایی دارند.
 • دارای روکش سیلیکونی می باشند.

 

سیم مفتولی با روکش سیلیکونی، دارای مزیت های فراوانی می باشد. به عنوان نمونه در برابر انواع دما های پایین به اندازه منفی ۶۰ درجه سانتی گراد مقاومت بالایی دارد. گاز های خطرناک و مضر برای سلامتی ندارد. همچنین در برابر رطوبت و در مجاورت با آب مقاومت زیادی دارد. در واقع در برابر انتشار شعله های خطرناک استحکام عالی دارد و در برابر انواع اشعه های گاما و فرابنفش مقاومت فوق العاده‌ای دارد.

 

باکیفیت‌ترین انواع سیم مفتول نسوز کدامند؟

مراکز تولید انواع سیم مفتول شاخه‌ای

در مراکز تولید انواع سیم مفتول شاخه‌ای، با رعایت تمام استاندارد های بین المللی و بهترین مواد اولیه، محصول تولید و روانه بازار ها می شود. علاوه بر این مزیت های فراوان سیم مفتول شاخه‌ای، باعث شده مراکز تولید پر رونقی داشته باشد که به گزینه های زیر می توان اشاره نمود:

 • مقاومت بالایی دارد و دارای خاصیت کشسانی و انعطاف پذیر می باشد.
 • دارای پوششی از جنس استیل ضد زنگ می باشد. همچنین دارای یک فلز عایق و محافظ است؛ به همین دلیل دچار زنگ زدگی نمی شود.
 • به دلیل این که در برابر رطوبت و باران مقاومت بالایی دارد، برای فضای باز استفاده می شود. به همین دلیل برای ساخت محافظ های پرچین و ساخت نرده ها استفاده می گردد.
 • به راحتی خراشیده نمی شود و شما می توانید با اطمینان کامل از آن استفاده نمایید. همین ها باعث شده‌اند همیشه و در هر شرایطی خرید سیم مفتول شاخه‌ای از رونق خوبی برخوردار باشد.

مراکز تولید انواع سیم مفتول شاخه ای

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما